Google Reklamları

Google Reklamları

Google Reklamları Nedir & Nasıl Çalışır

Reklamlar işletmenizin belirlediğiniz anahtar kelimeler ile daha kolay Google üzerinden bulunabilmenize olanak tanır. 
Reklamlar görüntülü reklam ağı, arama ağı, ürün arama ağı, yeniden pazarlama, videolu reklamlar gibi bir çok reklam çeşidini barındırır. 

Bu reklamların diğer reklam seçeneklerin den en belirgin farkı ; 
Google reklamların da arama terimleri (anahtar kelimeler) kullanıldığından dolayı seçtiğiniz anahtar kelimeleri arayan kullanıcılar tarafından reklamlarınız gösterilir ve sadece tıklama almanız durumunda tıklama başı belirlenen maliyet Google tarafından tahsil edilir. 

İlk sırada nasıl çıkılır ?

Rakiplerinizin Google reklamların da sıralama kelime başı maliyet üzerinden açık arttırma usulü sıralama belirlenir. Sıralamaları etkileyen faktörler arasında açık aktarmayı etkileyen en önemli faktör sitenizin alaka düzeyi yani sitenizin SEO çalışmasıdır.  Sitenizde yaptığınız SEO çalışması anahtar kelimenizi içermeli ve anahtar kelimenizi anlatıcak resim ve yazılar içermelidir. Bunların dışın da performansınızı etkileyecek bir diğer önemli faktör ise sitenizin açılma hızı ve mobil uyumluluğudur. Mobil uyumlu olmayan internet siteleri kullanıcıların sitenizi mobil cihazlardan düzgün görüntüleyemeyeceğinden dolayı içeriğinizin anlaşılmasını zorlaştıracaktır.

Buraya kadar her şey  tamam ! Peki düşük bütçeyle Google reklamlarında nasıl çıkılır ?

Bunun en doğru yolu rekabetin en düşük olduğu ama alaka düzeyi yüksek olan kelimeleri tercih etmektir.
Örneğin; 
“web tasarım” yerine “istanbul web tasarım” şeklinde kullanılması maliyetinizi düşürecektir. 

google reklamları

Google Reklamlarınızı Biz nasıl yönetiyoruz ?

Google reklam yönetimi için ilk iş olarak İnternet sitenizi analiz ederek eksiklerini tespit ederek size bu eksikleri sunarak düzeltilmesini sağlıyoruz. Daha sonra işletmeniz ile ilgili internet sitenizin içeriğiylede uyuşan kelimeleri tespit ederek size sunuyoruz. Seçtiğiniz kelimelere uygun olarak belirlenmesi gereken bütçeyi tespit ediyoruz. Daha sonra size rapor şeklinde analizlerimizin sunumunu gerçekleştiriyoruz. Google reklamlarında ödeme işlemi için adınıza kayıtlı g mail ve kredi kartını sisteme giriyoruz.

Reklamlar başladıktan sonra aylık olarak tamam lanan reklam ayının performans raporlarını sizin ile paylaşıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.